Üçü Bir Arada.6
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üçü Bir Arada.6

F.B.N.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Neden Ben ya da O Değil??

2 posters
YazarMesaj
ftmnr
Keyifli Üye
Keyifli Üye
ftmnr

Kadın Mesaj Sayısı : 123
Lakap : Uzak Doğu

Neden Ben ya da O Değil?? Empty
MesajKonu: Neden Ben ya da O Değil??   Neden Ben ya da O Değil?? Icon_minitimeC.tesi Kas. 15, 2008 8:22 pm

NEDEN BEN YA DA O DEĞİL?

Prof. Dr. Salih Şimşek

1943 yılında doğan ve 1993 yılında ölen, dünyaca ünlü Wimbledon Tenis Turnuvası’nın ilk Afrika kökenli zenci şampiyonu, efsane sporcu Arthur Ashe kan naklinden kaptığı tedavisi mümkün olmayan bir hastalıktan ölüm döşeğindedir ve ölüm-kalım mücadelesi vermektedir…

Kendisini ziyarete gelen hayranlarından biri sorar:

— Allah, böylesine kötü bir hastalık için başkasını değil de neden seni seçti?

Arthur Ashe, şöyle cevap verir:

— Tüm dünyada 50 milyon çocuk tenis oynamaya başlar. Bunun 5 milyonu tenis oynamayı öğrenir. Bunun da 500 bini profesyonel tenisçi olur, 50 bini yarışmalara girer, 5 bini büyük turnuvalara erişir, 50'si Wimbledon'a kadar gelir, 4'ü yarı finale, 2'si finale kalır. Zor bir mücadeleden sonra sadece biri şampiyonluğu hak eder. Elimde şampiyonluk kupasını tutarken Allah'a:
— Neden ben? Diye hiç sormadım. Aklıma bile gelmedi. Şimdi sancı çekerken, acı çekerken, Allah'a nasıl olur da:
— Niye ben?” Diye sorarım?
vbusra
Admin
Admin
vbusra

Kadın Mesaj Sayısı : 94

MesajKonu: Geri: Neden Ben ya da O Değil??   Neden Ben ya da O Değil?? Icon_minitimePaz Kas. 16, 2008 7:14 pm

İşte cevap bu.O kadar nimet elindeyken bide kötü bir şey ldugunda sükürsüzlük mü yapacaksın......TAKDİR ETTİM adamı dogrusu.
https://ucubirarada6.yetkin-forum.com
ftmnr
Keyifli Üye
Keyifli Üye
ftmnr

Kadın Mesaj Sayısı : 123
Lakap : Uzak Doğu

MesajKonu: Geri: Neden Ben ya da O Değil??   Neden Ben ya da O Değil?? Icon_minitimePaz Kas. 16, 2008 7:15 pm

Bazen nefsimiz araya giryor,işte o zaman vay halimize Crying or Very sad Crying or Very sad

Neden Ben ya da O Değil??
1 sayfadaki 1 sayfası